Jaką cechę musi posiadać dobry wojownik? Sprawdź, czym charakteryzują się najlepsi zawodnicy!

Próba wyłonienia najważniejszej cechy wygrywającego zawodnika sztuk walki było już wiele. Nie mogę powiedzieć, aby wykazały one jeden magiczny czynnik odpowiedzialny za sukcesy. Są jednak cechy, które bardzo często towarzyszą dobrym wynikom. Gdyby ktoś kazał mi wybrać jedną rzecz, która odróżnia dobrego zawodnika, od bardzo dobrego odpowiedziałbym, że jest to… praca nóg.

Niedoceniany kunszt

Zazwyczaj myśląc o bokserach czy zawodnikach mma, wyobrażamy sobie, w jaki imponujący sposób wyprowadzają ciosy. Podziw potrafi budzić przebijające gardę przeciwnika prosty oraz szybki cios sierpowy. Niektórzy bardzo cenią również umiejętność balansu ciałem i płynnego unikania nadchodzących ataków. Wszystkie powyższe ruchy nie mogłyby zostać skutecznie wykonane, gdyby nie odpowiednia praca nóg.

W każdej sztuce walki wszystko zaczyna się od postawy. To ona w dużej mierze definiuje, w jaki sposób będziemy reagować na ciosy. Ułożenie nóg decyduje o tym, jaką siłę możemy wygenerować. Dodatkowo balansowanie tułowiem nie może się odbywać bez solidnej podstawy.

W walce wszystko się zmienia

Podstawowe kroki, można łatwo opanować w warunkach treningowych. Problem pojawia się dopiero w sytuacji realnej walki. Przy każdym ciosie, zarówno wyprowadzonym, jak i otrzymanym nogi muszą stabilizować postawę. Warto zwrócić uwagę na hormony oraz emocje, które sprawiają, że najprostsza technika zaczyna sprawiać problemy.

Tym, co wyróżnia dobrych zawodników, jest ich umiejętność kontrolowania nóg w najcięższych warunkach. Walka nie wybacza błędów. Jeden zły krok może sprawić, że Twój cios znacznie straci na sile lub zostaniesz powalony nawet podmuchem. Dlatego, jeżeli jesteś początkującym wojownikiem, nie zaniedbuj pracy nóg.

Zaprezentowany tekst stanowi element portfolio i jest objęty majątkowymi prawami autorskimi.
Kopiowanie i rozpowszechnianie jest zabronione.